سلام ، سلام

سلامی به گرمی همین روزهای زمستونی (هه هه هه )

خوبین رفقا؟؟؟

ردیفین؟؟دماغتون چاقه؟؟

امیدوارم همیشه خوب وخوش و سلامت باشین .

خب این هفته میریم سراغ پرسش و پاسخ در مورد آنتالیا...پس شما هم همراه ما باشین

حتما سوال شما هم تو این بخش اومده

 

1-آنتالیا کجاست؟

آنتالیا در جنوب غرب کشور ترکیه واقع شده و پایتخت توریستی این کشور میباشد.

2-کمر و یا بلک همون آنتالیا هستند؟؟

خیر ، ناحیه توریستی کمر در 40 کیلومتری  غرب آنتالیا وناحیه توریستی  بلک در 40 کیلومتری  شرق آنتالیا  واقع میباشند.ولی در کل جزو استان آنتالیا محسوب میشوند و از مراکز گردشگری کشور ترکیه محسوب میشن.

3-سیده و آلانیا کجاست؟؟

بلک ،سریک، سیده، ماناوگات و آلانیا به ترتیب با فاصله های مشخص در شرق آنتالیا قرار گرفتن و همگی جزو استان آنتالیا میباشند.

4-بهترین منطقه آنتالیا کدام است؟

جواب این سوال کاملا سلیقه  ای بوده و بسته به نوع هدف مسافر میتواند هر منطقه  در نوع  خود بهترین باشه..ولی در کل منطقه لارا و کندو به خاطر نزدیکی به فرودگاه ، مرکز شهر و پاساژ ها و بازار ها ، جزو مناطق خوب و پرطرفدار آنتالیا در بین مسافران هست.

5-هتل های 3 و 4ستاره در آنتالیا با کیفیت هستند؟؟

هر چقدر که هتل های 5 ستاره در این شهر با کیفیت هستند (البته نه هر  هتل 5 ستاره ای ) هتل های 3 و 4 ستاره بسیار بی کیفیت  هستند و برای مسافرینی که میخوان اکثر زمانشونو تو هتل بگذرونن اصلا پیشنهاد نمیشه.

6-از طریق سایت های رزو هتل مثل بوکینگ هتل رزرو کنیم بهتره یا از طریق آژانسهای هواپیمایی؟؟

مطمئنن برای بعضی از شهر ها ی دنیا سایت بوکینگ قیمت های خوبی پیشنهاد میده ولی برای  مقصدی مثل آنتالیا که دفاتر هواپیمایی ایران سهمیه چشم گیری رو هتل ها و پروازهاش دارن ، قیمت ها رقابتی بوده و در نهایت مبلغ تور این دفاتر  به صرفه تر خواهد بود.

7-فرودگاه اسپارتا کجاست و چرا پروازهای ایرانی فقط به این فرودگاه پرواز میکنند؟

فرودگاه کوچک اسپارتا که فاقد استاندارد های بین المللی است در فاصله 130 کیلومتری آنتالیا میباشد.به دلیل ممنوعیت پروازهای ایرانی به کلیه فرودگاه های استان آنتالیا ، فرودگاه اسپارتا (سلمان دمیرال ) در استان اسپارتا میزبان پرواز های ایرانی ست.

8-سرویس آل و یو آل یعنی چی و چه فرقی با هم دارن ؟

سیستم سرویس دهی تو بیشتر  هتل های آنتالیا به صورت ALL INCLUSIVE  ، (در اینجا به معنای: صبحانه ، ناهار ، شام ، عصرانه ، نوشیدنی های سرد و گرم و... از ساعت 10 صبح تا 12 شب )،که این نوع سرویس دهی در هتل های مختلف و با توجه به قیمت هتل از هر نظر متغیر  هستش .به طوری که  نمیشه گفت  در تمامی هتل ها این سیستم به صورت یکنواخت اجرا  نمیشه .و در واقع سیستم ULTRA ALL INCLISIVE  بر اساس همین رقابت هتل ها به وجود اومده  که فرقش  با سیستم اول تنها به واسطه بیشتر بودن ساعات کار رستورانها و کافی شاپ هاو... هستش.

 اینم بدونین که سرویس  ALL INCLUSIVE   و یا ULTRA ALL INCLISIVE  به این معنا نیست که کلیه خدمات و امکاتات هتل رایگانه . طبیعیه  که یک سری خدمات هتل ها مثل  ماساژ ، تلفن و... رایگان نیست .بهترین راه برای آگاهی از نوع خدمات و ساعات ارائه آنها مطالعه برگه خدمات هتل هستش  که این برگه را می تونین از تور لیدر خود بخواین  ویا   اینکه مستقیما از رسپشن هتل بگیرین . در واقع  خاطر  بزرگ بودن اکثر هتل های آنتالیا وهم چنین گستردگی امکانات داخلی و خارجی هتل ، این برگه آشنایی شما با هتل را راحت تر می کنه.

9-آیا پروازهای ترک مستقیما به فرودگاه آنتالیا میره؟ 

هم آره و هم نه ....آره از این جهت که شما وقتی فرودگاه امام خمینی سوار هواپیما میشن ، تو فرود گاه آنتالیا از همون هواپیما پیاده میشین و نه هم به این دلیل که شما در طول پرواز در یک شهر میانی مثل آدانا  حدود 30 الی 45 دقیقه توقف میکنین و بعد دوباره هواپیما به سمت آنتالیا پرواز میکنه.. دقت داشته باشین که مسافرها در طول این مدت از هواپیما پیاده نمیشن .

اگر به کارت پرواز هم دقت کنین ، متوجه میشین که اسم شهر مقصد هیچ موقع آنتالیا نیست.

10-تو عید هوای آنتالیا خیلی سرده ؟

تو شب ها هوا سرده هستش ..البته سرده بهاری ...مثل کیش خودمون ولی این سرما تو روز ها از بین میره و به صورت معتدل در میاد.البته آب دریا سرد هستش و اینکه تو آب دریا بتونین برین یا نه بستگی به خودتون داره .چون تو روزای آفتابی همیشه یه سری مسافرا تنی به آب میزنن .. احتمال ریزش بارون و وزش باد هم تو ایام نوروز تو آنتالیا هست که البته خیلی کم اتفاق میفته.

11-غذاهای هتل ها با کیفیت هست و تنوع داره ؟؟ غذاهای رژیمی چطور؟؟

یکی از آفرین هایی که به هتل های آنتالیا باید گفت به خاطر سر آشپزهای حرفه ایشون هستش که با وجود این همه سلیقه مختلف ، طوری غذا آماده میکنن که باب میل همه مسافران هستش .البته این مورد تو هتل های 3 و 4 ستاره  و یا 5 ستاره های بی کیفیت اصلا دیده نمیشه .

انواع غذاها با طبخ های مختلف و نزدیک به ذائقه ایرانی ، غذاهای کم چرب و کم نمک ، غذاهای مخصوص کودکان و .. همیشه تو رستوران هتل های 5 ستاره خوب موجوده.

12-انتخاب هتل در آنتالیا چند درصد تو کیفیت سفر اهمیت داره ؟

اگه بهتون بگم صد در صد، دروغ نگفتم . به صورت کلی  مسافرهایی که از همه جای دنیا به آنتالیا سفر میکنن ، بیشتر زمانشون رو تو هتل میگذرونن  و در واقع آنتالیا به هتل هاش معروفه ..اینکه تو آنتالیا چند هزار هتل و اقامتگاه تفریحی وجود داره هم خوبه و هم بد ...خوب از این جهت که دستتون رو انتخاب هتل بازه وبد از این جهت که چون معیار و استاندارد خاصی برای ستاره دادن به هتل ها  وجود نداره ، یهو میبینین دو تا هتل که هر دو 5 ستاره هستن زمین تا آسمون با هم فرق دارن ..و مسافر از همه جا بی خبر هم رو حساب اعتماد و به خیال  5 ستاره بودن هتل میره آنتالیا و وقتی هتل و میبینه باورش نمیشه که این هتل 5 ستاره باشه ... پس رفقا تصور نکنین هر توری ارزون تر بود چون هتلش 5 ستاره هست حتما تور خوبی باید باشه...حتما قبل از انتخاب هتل تحقیق کنین ...تو آنتالیا در یه زمان مشخص  هم زمان ،  هتل 5 ستاره 20 دلاری و هتل 5 ستاره 250 دلاری هم وجود داره ....هر دو 5 ستاره هستن اما این کجا و آن کجا ....

13-دلار ببریم یا لیر؟؟دلار بهتر هستش .. دلاراتونم تو صرافی که ترکا بهش دویز  میگن تبدیل کنین ..اگه تو هتل تبدیل کنین شک نکنین ضرر میکنین.

14-میشه آنتالیا خرید کرد؟

خیلی خوبم میشه خرید کرد...قیمت های ارزون ، اجناس باکیفیت 

فقط کافیه بلد باشین کجا باید خرید کنین ...که من قبلا  در مورد خرید تو آنتالیا براتون نوشتم 

15-هزینه پزشکی چقدره ؟؟

ایشالله که هیچ مشکلی پیش نمیاد ولی خدایی نکرده اگه اتفاقی افتاد تا حد ممکن سعی کنین از خدمات پزشگی هتل استفاده نکنین چرا که خیلی بی انصاف هستن ...بهتره که از هتل بخواین اورژانس خبر کنه و بیمارو به بیمارستان برسونین .فراموش نشه کلیه مدارک بیمار و اسناد  پرداختی همراه با مهر رو  از  بیمارستان بگیرین تا بتونین تو ایران به شرکت بیمه مربوطه ارائه بدین و طبق ضوابط بیمه  ای مبلغتون بهتون پس داده بشه.

اگه هم بیمار بستری بشه ، بیمارستان با بیمه داخل ایران تماس میگیره و بیمه مربوطه هزینه هارو پوشش میده..البته با مطالعه توضیحات شرکت بیمه شما به بهترین نحو ممکن در جریان مقررات قرار خواهید گرفت.

16-تاکسی تو آنتالیا گرونه ؟؟

تقریبا نه زیاد نه کم ..تو آنتالیا تاکسی ها از تاکسی متر استفاده میکنن ولی امکان توافق وجود داره و میتونین برای مسیرتون یه مبلغی رو به تاکسی پیشنهاد بدین و به قول معروف چونه بزنین.اینم بگم که مینی بوس که بهش دلموش میگن و اتوبوس ، در همه جای شهر آنتالیا وجود داره.

17-تلفن های ایرانمونو روشن کنیم یا سیم کارت بخریم ؟؟

اگه با تلفن زیاد کار دارین یه سیم کارت بخرین و برای شارژ و یا به قول ترکها برای خرید کنتور از پکیج های موجود استفاده کنین تا براتون به صرفه باشه ...مثلا اگه شما برین 30 لیر کنتور بخرین 3 یا 4 دقه با ایران صحبت کنین تموم میشه ولی اگه برین یه پکیج 30 لیری بخرین مثلا میتونین 1 ساعت با همه جای دنیا و 300 دقه داخلی کشور ترکیه صحبت کنین.

18-میتونیم با خودمون قرص ببریم ؟؟

بله ..ترجیحا با نسخه ..ولی تو آنتالیا هم در سراسر شهر ، داروخانه ها وجود دارن که به راحتی مییتونین ازشون دارو تهیه کنین ... به داروخانه تو ترکیه اجزانه میگن .eczane

 

خب دوستان این پست زیادی داره طولانی میشه ..شمام هم خسته میشین 

تا اونجا که یادم بود نوشتم ولی باز اگه سوالی داشتین با چت آنلاین و ایمیل در خدمت شما هستم

همتونو به خدای بزرگ میسپارم 

خدانگهدار ر ر 

 

blog comments powered by Disqus