سلام به همه دوستان عزیز و عاشقای سفر

امیدوارم حال همتون عالی باشه.

تو این پست میخوام براتون از اصطلاحات گردشگری بگم ، البته همه تو یه پست جا نمیشه 

بخش اول شروع میکنم و بخش های بعدی رو تو پست های آینده مینویسم.

پس شروع میکنیم:

شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر:

این شرکت ها مسوولیت حمل‌ونقل مسافران از مبدا به مقصد و بالعکس را بر عهده دارن :

هوایی (ایرلاین ها )، زمینی (خودروهای گردشگری)، ریلی (قطارها)،دریایی(کشتی ها)

 آژانس کارگزار:

موسسه‌ای که مسوولیت ارائه سرویس‌های لازم در مقصد از قبیل رزرو هتل، ترانسفر فرودگاهی، ارائه گشت‌های محلی، به کارگیری راهنمایان محلی تور و… را داره .

هتل‌ها و مراکز اقامتی:

هتل‌ها و مراکز اقامتی یکی از ارکان اصلی تور محسوب میشن  و معمولا اختلاف در درجه و تعداد ستاره‌های هتل منجر به اختلاف قیمت در تور میشه. یعنی هتلن هر چی بهتر باشه و مثلا 5 ستاره باشه ، قیمت تور بالاتر میره.

در تورهای خارجی بعضی وقت ها به خاطر  قوانین و مقررات کشورهای مقصد ممکنه  که هتل‌ها نتونن یا نخوان که مستقیما با برگزارکنندگان تور در کشورهای دیگر که قصد اعزام گردشگر به هتلشان را دارند،قرارداد منعقد کنند، لذا در این حالت آژانس‌های کارگزار مستقر در مقصد این وظیفه را به عهده خواهند گرفت.

یعنی مثلا من یه آژانس گردشگری تو ایران دارم و میخوام به مقصد تایلند تور برگزار کنم ، اکثر هتل های تایلند مستقیم به من هتل نمیدن یا اگه هم بدن به قیمت بالایی میدن ، پس برای من با صرفه تر هست که با یه آژانس کارگزار در تایلند که در واقع واسطه بین من و هتل میشه کار کنم .علاوه بر این خدماتی مثل ترانسفر فرودگاهی ، تور لیدر و .. هم این آژانس های کارگزار به من میدن.به طور کلی اگه این آژانس های کارگزار نباشن ،برگزاری تور خیلی مشکل میشه.

آژانس های هواپیمایی و گردشگری :

آژانس های هواپیمایی و گردشگری در ایران به سه دسته تفسیم میشن:

بند الف ، بند ب ، بند پ

:

الف) آژانس‌های بند الف که تحت نظارت مستقیم سازمان هواپیمایی کشوری هستند و وظیفه اصلیشون فروش بلیت خطوط ایرلاین های داخلی و خارجی هستش.و این دفاتر حق برگزاری و فروش تور ندارند.حتی  این اجازه هم ندارن که تورهای همکارانشونو به مسافرا بفروشن .چونکه اصلا مجاز به عقد قرارداد تور نیستن. 

ب) آژانس‌های بند ب تحت نظارت مستقیم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هستند و وظیفه اصلی آنها برگزاری انواع تورهای داخلی و خارجی، رزرو هتل، اخذ ویزا و سایر فعالیت‌های مرتبط با صنعت گردشگری ست .اینگونه دفاتر حق برگزاری تور در مسیر عربستان (حج) سوریه و عراق را ندارن .

پ) آژانس‌های بند پ تحت نظارت مستقیم سازمان حج و زیارت هستند و وظیفه اصلی آنها برگزاری تور با هماهنگی سازمان مربوطه در مسیرهای زیارتی هستتش.این دفاتراجازه برگزاری تور در مسیرهای غیر زیارتی را ندارن.

نکته مهم اینکه آژانس‌های مسافرتی موجود در کشور می‌توانند هر یک از مجوزهای بالا  رو به طور مجزا و یا ترکیبی داشته باشن. در اون  صورت آژانس مربوطه به طور همزمان تحت نظارت مستقیم تمامی سازمان‌هایی قرار خواهد گرفت  که مجوزهای خود را از آنها دریافت کرده .

 

اصطلاحات مربوط به سن مسافر:

 نشون داده میشه به مسافرهای بالا 12 سال میگن.ADL  (بزرگسال) که به اختصار  Adult 

 نشون داده میشه به مسافرهای 2 تا 12 سال میگن.CHD (کودکان) که به اختصار  Child

 نشون داده میشه به مسافرهای زیر 2 سال میگن.INF (نوزادان) که به اختصار  Infant

تقسیم بندی سن ها خیلی مهم هستن و باید به اونا دقت کرد.حتی اگه یه روز از دوسال یه نوزاد بگذره، اون دیگه نوزاد محسوب نمیشه و در واقع کودک و یا چایلد هست.

طبق قوانین ایر لاین ها ، برای مسافرت نیازی نیست که برای نوزادان صندلی خریداری بشه ولی برای مسافران بالای دو سال لازمه.

در پروازهای چارتر هم مسافر بالای دو سال از نظر قیمتی هیچ فرقی با مسافر 90 ساله هم نمیکنه .چون در هر صورت هر دو نفر صندلی اشغال میکنن .

:  پرواز چارتری 

واژه چارتر به معنی اجاره هواپیما و یا صندلی و در بعضی موارد اجاره کامل هتل و یا بخشی از اتاقهای آن اطلاق میشه..

چارتر دهنده: به شرکت های هواپیمائی و صاحبان هتل ها اطلاق می شود که تمام یا بخشی از صندلی ها / اتاق های خود را به اشخاص واجد شرایط اجاره می دن.

پروازهای  چارتری یعنی پروازهائی که بنا به سفارش چارتر کننده در بعضی از مسیرها برقرار میشه  و ممکنه برای یک مقطع بسیار کوتاه مثه ایام نوروز و یا واسه مقطع طولانی مثه تابستون برنامه ریزی بشه. 

در بعضی از مسیرهای پروازی مثل دبی و استانبول به واسطه وجود تقاضا ، پروازهای چارتری بطور سالیانه نیز وجود داره.

یکی از مشخصه های اصلی اینگونه پروازها ریسک ناشی از پر یا خالی بودن پرواز هستش که مستقیماً متوجه چاتر کننده بوده و در هر شرایطی چارتر دهنده هزینه کامل را دریافت میکنه . به همین دلیله که معمولاً چنین پروازهائی غیرقابل کنسل کردن و تغییر تاریخه.

یا سیستمی :  پرواز برنامه ای 

یعنی پروازهائی که توسط ایرلاین برنامه ریزی میشه و برای دوره های طولانی مدت دارای اعتباره. بدیهی است این نوع از پروازها ممکن است در طول زمان و با توجه به شرایط بازار و فصول مختلف کاری و عوامل تاثیر گذار  دارای تغییراتی بشه.  

در این نوع پروازها ریسک ناشی از پر یا خالی بودن پروازها متوجه ایرلاین هستش و در ضمن  بلیط خریداری شده قابل کنسل شدن ، تغییر اسم ، و تغییر تاریخ است.میزان جریمه های ناشی برای هر یک از تغییرات نامبرده بسته به قوانین هر ایر لاینی داره.

خب دوستان عزیزم امیدوارم این اطلاعات براتون مفید باشه.

به خدای بزرگ میسپارمتون.

خدا نگهدار

 

blog comments powered by Disqus